JAV rinkų priešprekybinė apžvalga

2017-06-28

Šiandien JAV akcijų indeksų ateities sandoriai nerodo aiškesnės krypties. Investuotojai vertina centrinių bankų vadovų pasisakymus ir yra sunerimę dėl JAV technologijų sektoriaus akcijų.

Antradienį visi didieji JAV akcijų indeksai sviro į neigiamą pusę: Dow Jones ir S&P 500 indeksai atitinkamai mažėjo 0,46% ir 0,81%, o NASDAQ krito 1,61%. Rinkos stipriai sureagavo į JAV sveikatos apsaugos reformos balsavimo atidėjimą, nes respublikonams prireikė laiko iki liepos 4 d., kad išgrynintų savo nuomonę. Ši reforma pakeistų ankstesnę Obamacare reformą – dėl to biudžetas sutaupytų apie 321 mlrd. USD, tačiau be sveikatos draudimo liktų 22 mln. gyventojų. FED vadovė Janet Yellen savo ruožtu vakar rinkai nepasiuntė aiškesnio signalo dėl palūkanų krypties. Viena vertus, ji pareiškė nebesitikinti krizės dar ilgą laiko tarpą, tačiau kita vertus, pabrėžė, kad palūkanos bus keliamos atsargiai ir palaipsniui. Iš S&P 500 akcijų vakar daugiausiai sumažėjo lengvasvorių metalų gamintojos Arconic Inc. akcijų kaina (-6,56%). Šį kritimą lėmė tai, kad Arconic buvo įtraukta kaip galimai atsakinga už Grenfell Tower gaisrą Londone praėjusią savaitę.

Laukiant Japonijos banko vadovo Haruhiko Kuroda kalbos ir atvilnijus neigiamoms nuotaikoms iš JAV, Azijoje šiandien visi pagrindinių akcijų indeksų krito: Japonijos NIKKEI 225 mažėjo 0,49%, Kinijos Shanghai Composite ir Korėjos KOSPI indeksai atitinkamai smuko 0,56% ir 0,39%.

Po vakarykštės Europos centrinio banko vadovo Mario Draghi kalbos, iš kurios buvo galima pamatyti ženklus, kad palūkanų lygis ateityje kils, šiandien Europos indeksų kritimas tęsiasi. ECB vadovas užsiminė, kad regiono ekonomikos būklė gerėja, todėl palaipsniui bus galima pradėti svarstyti apie 2,3 mlrd. eurų vertės obligacijų supirkimo programos mažinimą. Nors kalbama apie tai dar gana aptakiai, tačiau obligacijoms tai išties reiškia gana prastas naujienas, nes paklausos palaikymo bus vis mažiau. Taip pat šiandien investuotojai laukia dar vienos ECB vadovo kalbos, tačiau greičiausiai bus stengiamasi laikytis kuo neutraliau, nes jau vakarykštė kalba padarė nemenką įtaką rinkoms.

Šiandien General Mills praneš savo atrojo fiskalinio ketvirčio rezultatus. Praėjusį ketvirtį įmonė pranešė netikėtą 1,41% pelno augimą. Nors kompanija stengiasi didinti pajamas per į vartotoją orientuotas inovacijas, bet manoma, kad dėl mažėjančios pardavimų apimties Šiaurės Amerikoje pranešamos pajamos per ketvirtį mažės iki 3,75 mlrd. USD, o pelnas iki trauktis iki 0,71 USD akcijai. Pardavimai Šiaurės Amerikoje sudaro 66% visų pajamų ir jie daugiausia mažėja dėl besikeičiančių vartotojų įpročių.

Naftos kaina antradienio vakarą krito ir nuosmukis tebesitęsia šiandien, nes Amerikos naftos institutas (angl. American Petroleum Institute) paskelbė apie netikėtą 851 tūkst. barelių žaliavos rezervų padidėjimą praėjusią savaitę. Reikia pabrėžti, jog buvo tikimasi sumažėjimo dėl tokių faktorių kaip audra Meksikos įlankoje bei prasidėjęs vasaros vairavimo sezonas JAV. Šiandien 17:30 Lietuvos laiku bus paskelbtos oficialios JAV naftos rezervų ataskaitos – pagal ankstesnes prognozes, tikimasi 2,1 mln. barelių sumažėjimo, tačiau rinka jau įskaičiuoja vakarykštę ataskaitą ir ši prognozė nebėra tiksli. Aukso paklausą skatina JAV dolerio ir JAV akcijų nuopuoliai, todėl metalo kaina kyla. Valiutų rinkoje šiandien laukia daug svarbių pranešimų – kalbas sakys Kanados, Europos, Anglijos bei Japonijos centrinių bankų atstovai. Euras ir toliau stiprėja prieš dolerį, o tą daugiausia lemia jau minėta ECB vadovo kaba vakar.

Parengta, remiantis įmonių skelbiamais duomenimis ir užsienio žiniasklaida (marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com). Šis straipsnis yra informacinio pobūdžio ir nereiškia rekomendacijos pirkti ar parduoti minimus vertybinius popierius.

Jums taip pat gali būti įdomu